flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВССУ просить посилити безпеку суддів

13 лютого 2014, 08:51

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ у зв’язку із трагічною загибеллю судді звернувся із словами співчуття до його рідних, зокрема, зауваживши, що тиск на суддів і фізична розправа з метою ухвалення бажаного рішення стали повторюваним явищем.

У зверненні, розміщеному на офіційному сайті ВССУ, колектив Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ висловлює глибокі співчуття рідним та близьким, друзям, колегам з приводу смерті Олександра Станіславовича.

«Передчасно, на 35 році, обірвалося життя молодої енергійної людини, перспективного судді. Свою професійну діяльність він розпочав у 2001 році, на посаду судді Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області призначений у 2009. Усі, хто знав Олександра Станіславовича, завжди пам'ятатимуть його як компетентного фахівця, відданого своїй справі. Він залишив про себе добру пам'ять у серцях колег, був порядною людиною та турботливим батьком двох синів. Це тяжка непоправна втрата для родини, для всього суддівського корпусу України», - зазначається у зверненні.

Також ВССУ наголошує, що жорстоке вбивство судді вкотре стало потрясінням для суспільства. Адже за будь-яких умов убивство людини – це трагедія, яка не може залишити байдужим нікого. Спроби фізичної розправи та

тиску на суддів з метою ухвалення бажаного процесуального рішення останніми роками, на жаль, стали повторюваним явищем. Донині залишається нерозкритим криваве вбивство судді Володимира Трофімова та його сім’ї в Харкові; нещодавно завершився розгляд справи про вбивство судді Сергія Зубкова у Києві.

Після цих трагічних подій Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ звернувся із заявою до ЗМІ, в якій наголосив на необхідності посилення безпеки суддів. Крім того, ВССУ закликав журналістів і представників громадськості утримуватися від упередженого, необ’єктивного висвітлення подій і висловлення невиправданих звинувачень на адресу працівників судової системи.

«Сьогоднішній стан виконання вимог закону щодо державного захисту суддів є недопустимим, адже в Україні мають бути забезпечені дієві, а не формальні гарантії незалежності суддів, ефективний, а не декларативний державний захист суддів та членів їх родин. На жаль, правоохоронні органи нерідко безпідставно залишають без реагування повідомлення про надходження погроз та інших протиправних діянь щодо суддів та працівників апаратів судів.

Це відбувається на фоні загострення політичної ситуації в країні. Події, пов’язані з протестними акціями, використовуються окремими політиками, які закликають суди до застосування неправових підходів при вирішенні спорів.  Це призводить до подальшої дестабілізації життя нашої країни», - йдеться в тексті звернення.

ВССУ звертається до Верховної Ради України щодо необхідності законодавчими приписами внести відповідні зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та інших процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки та посилення гарантій незалежності суддів.

З огляду на останні трагічні, непоправні події принагідно ВССУ звертається до органів прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України із закликом належно реагувати на екстремістські заяви окремих політиків, що призводять до ескалації насилля та порушення прав і свобод людини і громадянина. При цьому звертає увагу на необхідності безумовного дотримання вимог Конституції і законів України щодо гарантування забезпечення незалежності і недоторканності суддів, недопущення втручання в діяльність суддів при здійсненні правосуддя та забезпечення їх особистої безпеки і правового захисту.