Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
«Підвішений» стан, у якому перебуває значна частина суддів через неефективні процедури кваліфікаційних оцінювань, є неприйнятним.
Про це сказав Президент України Володимир Зеленський під час засідання Комісії з питань правової реформи, передає «Закон і Бізнес».
На засідання були окреслені основні напрями роботи комісії, зокрема, щодо перегляду підходу до проведення судової реформи. За словами Президента, ручне управління судами необхідно ліквідувати як явище і, водночас, потрібно відновити довіру до українського суду.
Ще один напрям роботи комісії – законодавчі напрацювання реформи Служби безпеки України.
«Позбавлення СБУ компетенції з протидії кримінальним правопорушенням у сфері економіки, корупції та контрабанди, а також контррозвідувального захисту економічних інтересів держави не відповідає європейським традиціям», –
Болят суставы?
Для коленей и суставов это лучший рецепт зазначив Президент.
Окрім того, комісія має запропонувати ідеї для реформи прокуратури в частині впровадження ефективних правових механізмів для координації ролі Офісу Генерального прокурора, злагоджених дій органів влади, процесуальної самостійності та незалежності прокурорів.
Серед завдань комісії – розробка ініціатив для подальшої гуманізації кримінального процесуального законодавства, впровадження ефективних та економічних процедур розслідування й судового розгляду проваджень.
Глави держави наголосив на необхідності продовжити конституційну реформу в частині децентралізації, розробити концепцію перехідного правосуддя для подолання наслідків збройного конфлікту та досягнення миру.
«Вона повинна включати заходи з відшкодування збитків жертвам війни, притягнення до відповідальності винних у вчиненні тяжких злочинів, реалізацію права на отримання правди про перебіг подій конфлікту», – зазначив В. Зеленський.
Комісія з питань правової реформи також має напрацювати зміни до розділу Основного Закону про права людини, зокрема, щодо права участі громадян в місцевих плебісцитах і ухваленні рішень на національному рівні.