Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Під час круглого столу у Маріуполі, що відбувся 17 травня, судді обговорили проект змін до Правил поведінки працівника апарату суду та актуальні питання зі сфери суддівської етики та конфлікту інтересів, які потребують додаткового врегулювання.
Голова Ради суддів суддів України Олег Ткачук наголосив, що потрібно суддям мати більш жорсткі стандарти поведінки і єдині правила для всіх учасників судового процесу, щоб суд не переростав в сварку між суддею та адвокатом або адвоката і прокурора.
Єгор Краснов голова комітету Ради суддів України з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів зазначив, що необхідно приділити увагу і правилам поведінки працівників апарату суду.
Комітет Ради суддів України з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів, уважно відслідковує сучасні тенденції відносно модернізації кодексів професійної етики та професійних стандартів суддів.
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду, член робочої групи з оновлення положень Кодексу суддівської етики Віталій Кальник зауважив, що правки, які пропонується внести до Кодексу, можна розділити на дві групи: ті що носять форму редакційних, як наприклад необхідність виключення зі статті 10 припису, що стосується народних засідателів, так суттєвих, як наприклад, внесення змін до статті 12, яка на сьогодні регламентує порядок надання
інформації та коментарів по справі, з ймовірним внесенням в цю статтю норми що стосується діяльності нещодавно створеного інституту суддів-спікерів.
На думку судді окремої уваги заслуговує аналіз змісту статті 4, відповідно до змісту якої, порушення правил етичної поведінки самі по собі не можуть бути підставою для притягнення судді до відповідальності, з огляду на те, що частина 3 статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачає таку відповідальність у випадку допущення суддею поведінки, що порочить честь судді або підриває авторитет правосуддя. Окрім цього, він звернув увагу і на зміст статті 20, яка регламентує участь суддів в соціальних мережах та поведінку в мережі інтернет загалом, зважаючи на виклики часу, відповідно до яких судова влада повинна бути відкритою та доступною з одного боку, і гарантовано забезпечувати ефективний захист інтересів громадян і юридичних осіб з іншого.
Підтримав колегу і суддя Львівського окружного адміністративного суду Олександр Сасевич, зауваживши що важливо дотриматись балансу в роботі всього колективу суду.