flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судова аналітика по-новому

16 квітня 2019, 16:32

Сучасний юрист має справу з величезними обсягами даних. Професійна діяльність у цифрову добу неможлива без застосування цифрових інструментів. Це нова реальність.

 

В Україні щойно запущено систему PravoSud – платформу для пошуку та аналізу судової практики. Зі слів розробників, цей інструмент має стати незамінним щоденним помічником правника. Поки триває тест додатку, більш детально про нього розповідає керівник проекту, Михайло Вертепа:

“ – До запровадження в Великобританії електронної системи Королівського Суду в країні подавався до судів понад мільйон сторінок документів щоденно. Кожні чотири дня їх кількість сягала висоти London Shard – однієї з висотних будівель у діловій частині Лондону.

Після введення цієї системи одразу припинилися витрати на папір, пересилання документів, їх оброблення, а також зберігання та підтримку величезних архівів. Цей невеликий приклад яскраво демонструє вплив так званого лігалтек (юридичних інновацій) на те, як зараз трансформується юриспруденція. Але найголовніше, що застосування технологій в царині права здатне забезпечити автоматичне виконання безлічі рутинних завдань та запропонувати надзвичайну якість обробки величезних обсягів інформації, яка людині зазвичай недоступна.

Особливістю сучасного світу є постійна діджиталізація майже всіх суспільних відносин. Правник, який щоденно стикається з завданнями в цих сферах, змушений і сам застосовувати ті самі інструменти, щоб залишатися актуальним у своїй професії. Це

нова норма.

І справа не лише в цьому. Ми постійно працюємо з величезним обсягом даних, який одній людині обробити самотужки вже неможливо. Ось чому для швидкого і точного аналізу даних необхідно використовувати відповідні професійні інструменти.

Практика судового захисту – це те, з чим працює майже кожен юрист, і не лише юрист. Основним “головним болем” у цій сфері є пошук та аналіз судової практики. На це витрачається від декількох годин до кількох днів.

Тому, насамперед, було створено систему пошуку судових документів. Але PravoSud – це набагато більше, ніж просто пошук. Ми створюємо систему, яка вирішує багато щоденних задач юриста, аби залишити йому час на головне – дійсно інтелектуальну працю, вирішення складних аналітичних завдань.

Тому система бере на себе ще й аналіз інформації. На етапі тестування це стосується, перш за все, обробки статистичних даних. Але вже зараз йде робота над упровадженням алгоритмів машинного навчання, що дозволить на подальшому етапі знаходити закономірності, здійснювати прогнозування тощо.

Ми працюємо над цілою екосистемою інструментів, які забезпечать юриста всім необхідним у повсякденній роботі. Наша мета – дати українським правникам сучасний професійний інструмент, який дозволить залишатися висококонкурентними у нових умовах ведення юридичної практики. Кожен бажаючий вже зараз може долучитися до тестування PravoSud. Будемо раді почути ваші відгуки!».