flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддям вдалося узгодити практику в цивільних і кримінальних справах

31 жовтня 2013, 11:57

На семінарі, присвяченому проблемам застосування цивільного та кримінального процесуального законодавства, особливу увагу приділено питанням права власності та поруки. Також порушено питання застосування норм КПК щодо неповнолітніх.

Під час заходу секретар судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Херсонської області Вікторія Бездрабко проаналізувала питання щодо вимог ст.344 Цивільного кодексу. Увагу слухачів було акцентовано на:

    передбачених законом строках набувальної давності;
    об’єктах (предметах) володіння, на які поширюються правовідносини щодо набуття власності;
    добросовісності володільця майна;
    безперервності, відкритості та строках володіння.

Також у ході виступу В.Бездрабко навела приклади застосування судами області зазначених норм права в розрізі конкретних судових справ. При цьому вона зосередила увагу на практиці вищих судових інстанцій розгляду справ цієї категорії.

У свою чергу голова судової палати з розгляду цивільних справ Андрій Колєсніченко узагальнив судову практику 2012 та І півріччя 2013 року щодо застосування апеляційним і

місцевими судами області законодавства, яке регулює поруку як вид забезпечення виконання зобов’язання. Було зазначено, що суди області в цілому правильно розуміють та застосовують відповідне законодавство, враховують у своїй практиці правові позиції з цього питання, які висловлюються Верховним Судом та Вищим спеціалізованим судом з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Про складні питання, що виникали в 2011—2012 роках під час застосування законодавства, яке регулює іпотеку, розповіла суддя судової палати з розгляду цивільних справ Наталія Орловська. Вона проаналізувала застосування зазначених норм цивільного законодавства на основі скасованих і змінених апеляційною та касаційною інстанціями рішень і зосередила увагу суддів на питаннях, які безпосередньо впливають на якість судочинства.

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Єлизавета Черства свій виступ присвятила практичному застосуванню норм кримінального процесуального законодавства, а саме — особливостям кримінального провадження щодо неповнолітніх. Злочинність неповнолітніх завжди була й залишається гострою правовою та суспільною проблемою, що постійно привертає до себе увагу вчених і практиків. Є.Черства розкрила основні принципи предмета доказування, досудового розслідування, судового розгляду в кримінальному провадженні щодо неповнолітніх, а також наголосила на особливостях застосування примусових заходів виховного характеру до неповнолітніх, які не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність. По закінченні виступів усі присутні мали

можливість поставити доповідачам запитання.

З метою підвищення ефективності роботи після семінару відбулася нарада з головами місцевих судів області. Були обговорені питання організації виконання рішення Ради суддів загальних судів від 11.09.2013 №66. Ішлося про кримінальні справи, які перебувають на розгляді понад рік, а також про активізацію використання систем відеоконференцзв’язку, надсилання судових повісток у вигляді СМС-повідомлень і про стан інформаційного наповнення веб-сайтів загальних судів регіону.

«Я маю стійке переконання, що зусилля суддів і керівництва місцевих і апеляційного судів, спрямовані на вдосконалення організації роботи, формування судової практики, ухвалення законних і справедливих рішень, стануть запорукою успішної роботи, покращення якості правосуддя та зростання довіри громадян до судової системи», — зазначив голова Апеляційного суду Херсонської області Олександр Коровайко, підбиваючи підсумки семінару.