Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Для того, щоб розібратись у доброчесності та етичності майбутніх володарів мантій, Вища кваліфікаційна комісія суддів залучає… психологів. Вони допомагають визначити темні сторони світлих кандидатів.
Вчора, 12 листопада, кандидати до Вищого антикорупційного суду та Верховного Суду здавали тести для кваліфікаційного оцінювання. Завтра ті, кого допустили на наступний етап, напишуть практичні роботи. Але найважливіше їх чекає попереду – психологічні тести та співбесіда з психологом.
Максимально майбутній суддя може набрати 1000 балів. 250 за доброчесність, 250 за професійну етику, а 500 за компетентність. Професійну етику та доброчесність оцінюють психологи. За допомогою гарно зданих тестів та практичних суддя може набрати лише 300 балів. Решту 200 – це особиста і соціальна компетентність – визначають також психологи за допомогою психологічних тестів.
«Ми не наймаємо психологів, цим займається абсолютно інші структура – «ОС Україна», яка входить у міжнародну групу компаній, що займаються оцінкою персоналу та розробкою психологічних тестів. Кожен кандидат на посаду судді має за обмежену кількість часу пройти психологічний тест. Тут головне відповідати не задумуючись, на рівні рефлексів. А також кандидати проходять співбесіду з психологом. Наша комісія не знає, який психолог якого суддю оцінює, а психолог не знає ні ім’я, ні прізвища кандидата, адже під час іспитів конкурсанту присвоюють номер, і саме цей номер фігурує на
етапі оцінювання. Тому я вважаю, ми зробили все, щоб висновок експерта був максимально об’єктивним», — розповів заступник голови ВККС Станіслав Щотка.
Кожну співбесіду у психолога знімають на відео, і при потребі, якщо виникнуть сумніви в неупередженості висновку психолога, правоохоронні органи, прокуратура чи ВРП зможуть витребувати запис розмови.