flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Остання резолюція ПАРЕ: що там про Україну насправді

02 жовтня 2013, 15:36

1 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію «Прогрес моніторингової процедури Асамблеї за період з червня 2012 року до вересня 2013 року», яку кожна із політичних сил розтлумачила на свою користь.

«Закон і Бізнес» вирішив подати текст резолюції в частині України «як є», аби кожен мав змогу оцінити зміст самостійно. Без допомоги політиків.

У резолюції міститься аналіз результатів процедури моніторингу ПАРЄ щодо 10 країн. Крім України, дослідженню піддавалися Албанія, Вірменія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Грузія, Республіка Молдова, Чорногорія, Росія та Сербія. Перебіг реформ та подій у цих країнах отримав від ПАРЕ як позитивні, так і критичні оцінки. Свої «плюси» і «мінуси» від ПАРЕ отримала і Україна.

Так, у пункті 13, який містить перелік здійснених заходів, які ПАРЕ вітає, щодо України зазначається таке:

«13. Асамблея висловлює своє задоволення з приводу певних позитивних зрушень у звітному періоді у низці країн, що знаходяться під моніторинговою або пост-моніторинговою процедурою.

Особливо вона вітає… в  Україні – продемонстровані органами влади України послідовні зусилля у реформуванні судової системи, а також звільнення Юрія Луценка шляхом президентського помилування…»

У критичному контексті Україна згадується у пункті 14:

«14.  В той же час Асамблея висловлює свою стурбованість з приводу  тривожних подій у низці країн…

в Україні  -  стосовно недоліків судової системи та кримінального провадження, порушеного проти низки колишніх урядовців за сумнівними  обвинуваченнями».

Країнам, що перебували під моніторингом, пункт 20 резолюції пропонує здійснити певні заходи для виконання зобов'язань, що залишилися:

«20. Таким чином, Асамблея  закликає всі країни, що знаходяться під моніторингом або у пост-моніторинговому діалозі, виконати ще невиконані обов’язки та зобов'язання, що були взяті при вступі до Ради Європи, і особливо закликає…

20.8. органам влади України – виконувати нещодавно прийняті закони та стратегії для гарантування незалежної та неупередженої судової  системи, яка б повністю дотримувалась принципів верховенства права, та використати наявні правові засоби для звільнення Юлії Тимошенко, враховуючи, що судовий процес, які призвів до її ув’язнення, викликав серйозну критику».

Ознайомитися з повним текстом резолюції можна тут.