flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У КГС вважають заходи примусу не покаранням, а вихованням

02 серпня 2018, 15:03

У Верховному Суді схвально ставляться до новел щодо заходів процесуального примусу. Адже вони дозволяють стимулювати учасників процесу та уникнути тяганини.

 

Таку думку висловила суддя Касаційного господарського суду Тетяна Дроботова під час обговорення питань імплементації новел цивільного і господарського процесуального законодавства. Захід був організований Асоціацією правників України спільно з проектом ЄС «Право-Justice» та Асоціацією суддів господарських судів.

Попри те, що заходи процесуального примусу застосовуються у разі порушення певних правил, на думку судді, їх не можна розглядати як вид відповідальності, покарання. Вони є по суті превентивними заходами, які застосовуються для припинення протиправних дій або для запобігання їх негативним наслідкам.

Суддя КГС наголосила, що застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання своїх обов’язків. «Застосування процесуального примусу не є кінцевою метою, воно є засобом для забезпечення виконання тих чи інших процесуальних обов’язків», – зауважила Т.Дроботова.

І хоча частина суддів дещо обережно ставиться до застосування таких заходів, а учасники процесу часто критикують випадки їх застосування, на її думку, доречне їх застосування спроможне забезпечити ефективне здійснення судочинства без невиправданих затримок.