flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

В Апеляційному суді АРК обговорили принцип змагальності у кримінальному процесі

20 вересня 2013, 08:15

В Апеляційному суді Автономної Республіки Крим обговорили питання реалізації принципу змагальності у кримінальному процесі. Участь в обговоренні, наряду з вітчизняними фахівцями, взяли й міжнародні експерти.

17  та 18 вересня на базі Апеляційного суду АРК відбувся семінар для суддів загальних судів України на тему «Практичні питання реалізації принципу змагальності у кримінальному процесі», повідомили \"ЗіБ\" у прес-службі суду. Організаторами проекту виступили Рада Європи та Національна школа суддів України у співпраці з Центром суддівських студій в рамках проекту  Ради Європи «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» за фінансової підтримки Уряду Данії.

Участь у заході взяли начальник Відділу підготовки суддів та працівників апарату судів НШСУ, суддя Верховного суду України у відставці Ольга Шаповалова, менеджер проекту «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» Кетеван Цхомелідзе, консультант Ради Європи, професор Лорена Бахмаєр Вінтер, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Наталія Марчук, виконуючий обов’язки голови Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Андрій Мазниця та ін.

А.Мазниця акцентував увагу присутніх на тому, що ефективній реалізації положень Кримінального процесуального кодексу

України  сприятимуть  не лише вітчизняні експерти та науковці, а й представники міжнародної спільноти.

«Прийняття Верховною Радою України 13 квітня 2012 року нового кримінального процесуального закону України стало однією зі знакових подій у реформуванні кримінальної юстиції.   У зв’язку із цим відбулися  важливі зміни у побудові моделі кримінального, адже у Кодексі  декларується створення  рівних можливостей  для кожної зі сторін  у кримінальному процесі та реальне впровадження у кримінальне судочинство  принципу змагальності», - зауважив у своєму виступі А.Мазниця.

Про принципи змагальності та його місце серед загальних засад кримінального провадження зупинилася  Л.Бахмаєр Вінтер.  З цього ж питання виступила і О.Шаповалова. Зокрема, у доповіді йшлося, що забезпечити  змагальність та процесуальну рівність сторін у кримінальному провадженні можливо завдяки створенню  рівних можливостей для кожної із сторін у процесі, а також  реального впровадження у кримінальне судочинство принципу змагальності, за якого результат розгляду судом конкретного випадку  притягнення особи до  кримінальної відповідальності залежатиме виключно  від обґрунтованості позиції сторін.

Роль слідчого судді у забезпеченні принципу змагальності та його реалізації під час досудового розслідування у своїх доповідях детально висвітлили консультант Ради Європи, адвокат Віталій Касько та суддя ВСС Н.Марчук.

В останній день дводенного семінару учасники

заходу розглянули питання щодо ролі сторони захисту та  принципів змагального процесу, апеляційного розгляду справи та меж застосування принципу, які були висвітлені у доповідях В.Каська та Н.Марчук.

На завершення заходу було заплановано загальну дискусії та підведення підсумків роботи семінару  за участю міжнародних та вітчизняних експертів.