Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Менше чверті українців висловилися на підтримку судової реформи, у той час як 38% її не підтримують. А майже половина населення вважають, що ситуація в судовій системі стала ще гіршою, ніж до «революції гідності».
Про це свідчать результати опитування, яке провела GfK Ukraine спільно з соціологічною групою Q&Q Research в рамках соціальної ініціативи «Контроль ефективності реформ» у червні 2018 року.
Прикметно, що лише кожен п’ятий респондент вважають себе поінформованими про судову реформу, тоді як 41% нічого не чули про неї, а 38% «дещо знають, але хотіли б знати більше».
«В суспільстві був запит на судову реформу, але наразі воно практично нічого не знає про зміни, що відбуваються», — зазначила директор соціологічної групи Q&Q Research Юлія Слесаренко. — Це свідчить про те, що реформа відбулась кулуарно, практично без інформування населення».
Дані опитування засвідчили: тільки третина українців вважають, що право на справедливий суд повністю або частково реалізовано в Україні. Натомість 61% населення країни схиляються до думки, що добитися справедливого суду в країні практично неможливо.
Не виправдовують надій громадян і новостворений Верховний Суд: йому довіряє тільки 25% опитуваних. Такий саме рівень довіри має і Конституційний Суд України, який, як відомо, залишився майже наполовину в попередньому складі.
Коментуючи отримані результати, керівник відділу соціально-політичних досліджень GfK Ukraine Інна Волосевич відзначила, що «старим, нереформованим місцевим судам не довіряють 56% населення і майже стільки ж не довіряють реформованому ВС».
«Незалежними від влади вважають: Конституційний і Верховний суди — по 22% опитаних, місцеві суди — 21% населення. Це означає, що процес реформування ВС відбувся непомітно для населення, — підкреслила Ю. Слесаренко.