Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
За останній місяць з Уанету зникло ще кілька сайтів з піратським контентом загальною аудиторією в 1,8 млн користувачів.
Як передає МедіаБізнес із посиланням на портал AIN.UA, серед закритих сайтів - онлайн - кінотеатри kinovonline.net (37 тис. користувачів на місяць), mediaguide.com.ua (2,5 тис. користувачів на місяць), торрент-трекер sans.ck.ua (1,7 млн) і kinoshka.com.ua (125 тис. млн користувачів на місяць). Дані складені по рейтингах UA- IX, Alexa, WebsiteOutlook.
Інформацію про закриття цих сайтів підтвердив директор юридичної фірми «Виндекс» Павло Миколюк. Його компанія займається захистом інтересів правовласників, в тому числі - в інтернеті. Саме за зверненням адвокатів «Віндекса» цього року був закритий крупний онлайн-кінотеатр my - hit.ru . Як пояснив П.Міколюк, закриття конкретно цих сайтів не було пов'язано із зверненнями в МВС від імені його фірми, але в цілому таку тенденцію він розцінює як позитивну.
Зазвичай за зверненням правовласників піратські сайти видаляють контент, у разі, якщо його видаляти відмовляються, компанія звертається в МВС. «Не завжди закриття таких сайтів пов'язано з діяльністю МВС і вилученням серверів , власники таких ресурсів, насамперед, намагаються заробити, і бачачи, що цей бізнес - ризикований і ненадійний, іноді самі закриваються після першого ж звернення про видалення піратського контенту», - розповів П.Міколюк .
В Українській антипіратській асоціації (УАА) вважають, що важливіше звертати увагу на діяльність великих піратських сайтів, таких як FS.to, pslan.com або torrents.net. Сайти, що закрилися - навіть не з першої десятки піратських, каже голова асоціації Володимир Ілінг : «Це маленькі сайти, вони погоди не роблять. Хотілося б, щоб закривалися сайти з перших рядків рейтингів по відвідуваності».
Хоча асоціація писала звернення до МВС з приводу kinovonline і kinoshka ще торік. Міліція реагує на такі заяви, але повільно, кажуть в асоціації. Ситуацію може підправити антипіратський закон, який розробила Держслужба із захисту інтелектуальної власності, вважає голова УАА: «Можливо, запропонований механізм не зовсім ідеальний, але треба ж з чогось починати».
Йдеться про законопроект, норми якого дозволяють блокувати сайти, які не видаляють піратський контент, без рішення суду.