flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Штрафний удар по водіях

11 вересня 2013, 14:14

На першому після відпусток засіданні Комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув близько 20 законопроектів і рекомендував парламенту прийняти в другому читанні відразу два з них, серед яких резонансний для водіїв акт щодо встановлення відповідальності за порушення правил паркування.

Члени комітету ударно взялися за роботу. Розглянувши близько 20 законопроектів, 4 з них вони схвалили, причому два — рекомендували парламенту прийняти в другому читанні. Найбільш резонансний — підготовлений Кабміном проект №2499. Уряд вирішив узяти на озброєння європейський досвід і зробити наших водіїв більш дисциплінованими та свідомими, змусивши їх платити за паркування.

Проект припускає кілька нововведень: штрафи для тих, хто ухиляється від плати за користування місцем для паркування (не турбуватися можуть тільки інваліди), і для посадових осіб, які утримують майданчики, — за порушення правил їх облаштування, а також серйозне збільшення кількості місць. Причому штрафи для водіїв установлені в розмірі від 8 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 136 до 204 грн.

Проте, на думку директора ТОВ «Юридична

група «Ярема і партнери» Тетяни Яреми, в гонитві за європейськими стандартами розробники законопроекту забувають про українські реалії. «Питання закупівлі й установлення необхідної кількості паркоматів залишається відкритим, що призведе до ситуації, коли водій не зможе оплатити послуги через відсутність такого пристрою. Інший же спосіб оплати законодавством не передбачений», — вважає експерт.

Згідно з проектом розглядати адмінпротоколи і накладати штрафи на порушників будуть адмінкомісії при виконавчих органах місцевих рад.

Ще один проект, який комітет рекомендував прийняти в другому читанні, — «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо порядку та умов відбування покарання» (№1131). Цю урядову ініціативу вже обговорювали на одному з останніх засідань минулої сесії. Тоді в членів комітету до нього було досить багато зауважень, які цього разу, мабуть, урахували. Проект детально регламентує правила й умови відбування покарання засудженими. Зокрема, їм заборонено вживати нецензурні й жаргонні слова, давати один одному прізвиська, курити в дисциплінарних ізоляторах, карцерах, одиночних камерах і виправних колоніях, а також не відведених для цього місцях, наносити собі або іншим татуювання, тримати тварин тощо. До речі, цей закон наступного дня був прий­нятий парламентом.

Крім того, члени комітету підтримали проекти «Про внесення змін до статей 240 і 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо рибоохоронної діяльності)» (№2020) і «Про внесення змін до деяких законодавчих

актів України щодо посилення відповідальності посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування за порушення законодавства у сфері надання адміністративних послуг» (№2191). Їх рекомендували прийняти в першому читанні.

Велику ж частину проектів відхилили або відправили на доопрацювання.

На засіданні також був затверджений план роботи комітету й перелік законопроектів для включення до порядку денного 3-ї сесії Верховної Ради. Згідно з планом комітет визначений головним у підготовці й попередньому розгляді 167 законодавчих ініціатив.