flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Російським прокурорам заборонили впадати в ступор і заїкатися, але дозволили палити

09 вересня 2013, 08:35

Уряд РФ вирішив очистити ряди прокурорів: серед них не повинно бути хворих і неадекватних. Затверджений новий перелік захворювань (всього 13 пунктів), з якими не можна працювати в наглядовому відомстві.

Як з’ясували «Известия», відповідну постанову уряд РФ прийняв 26 серпня. Одним з додатків до цього документа є перелік захворювань, що перешкоджають надходженню на службу в органи і установи прокуратури Росії і виконанню службових обов’язків прокурорського працівника. Документ — аналогічний до чинного наказу Мінохоронздоров’я РФ, в якому подано перелік протипоказань для надходження загалом на держслужбу. Проте є і деякі відмінності.

Так, у графі переліку «Психічні розлади і розлади поведінки, пов’язані з вживанням психоактивних речовин» тепер немає пункту, під яким відповідно до Міжнародної класифікації хвороб значаться «Психічні і поведінкові розлади, викликані вживанням тютюну». Таким чином, прокурорські працівники тепер зможуть офіційно вдаватися до «вживання психоактивної речовини».

Проте водночас «прокурорський перелік було» доповнено окремими пунктами, яких немає в переліку для інших чиновників. Так, до нього

включено пункти F44.1 «Диссоціативна фуга» (хвороба, що характеризується раптовим, але цілеспрямованим переїздом в незнайоме місце, після чого хворий повністю забуває всю інформацію про себе, навіть власне ім’я. — Прим. «Известия»), F44.2 «Диссоціативний ступор» (стан, за якого хворий впадає в ступор, перестає рухатися, розмовляти і реагувати на зовнішні подразники), а також F44.8 «Психогенна непритомність» (непритомність, викликана емоційними чинниками).

Також в переліку з’явилася ціла низка «розладів психологічного розвитку». Йдеться про різні розлади мовлення, зорово-просторових навиків і рухової координації, які проявляються в дитинстві і частково або повністю проходять із віком. Так, у прокурорів не повинно бути дислалії (порушення вимови звуків), дислексії (порушення процесу читання), дискалькулії (труднощів у вивченні арифметики) і синдрому Аспергера (порушення соціального розвитку, що характеризується труднощами в комунікації).

У Генеральній прокуратурі РФ повідомили, що поки що не чули про постанову, проте відзначили, що діятимуть відповідно до вимог закону.