flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судді вимагають збільшити бюджет в 2017 році на 2 млрд гривень

21 жовтня 2016, 15:09

В остаточній редакції проекту Закону "Про Державний бюджет України на 2017 рік" не враховано необхідних обсягів фінансування органів судової влади, які були первинно погоджені Міністерством фінансів України.

На це, у спільному зверненні до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, звернули увагу Верховний Суд України, Вища рада юстиції, Рада суддів України, вищі спеціалізовані суди та Державна судова адміністрації України, передає видання «Закон і Бізнес».

Відзначається, що при формуванні проекту Державного бюджету України на 2017 рік Міністерством фінансів України вперше були враховані достатні обсяги фінансових ресурсів органів судової влади, які дозволяли забезпечити здійснення необхідних заходів для впровадження судової реформи та покращення ситуації з розглядом судових справ. Розрахунки потреби в фінансових ресурсах були здійснені на основі науково обґрунтованих нормативів навантаження на суддів, розроблених з допомогою зарубіжних експертних організацій. При цьому було зменшено нормативну чисельність суддівського корпусу з 8 451 до 7 459 осіб з переведенням їх на нові умови оплати праці, передбачені реформою і нормативну чисельність працівників апаратів судів з 31,6 до 27,6 тис. осіб.

Судді заявляють, що при врахуванні наданих судовою владою розрахунків потреби, з'являється реальна можливість виправити негативну тенденцію погіршення якості судочинства, а саме: підвищити відсоток

розглянутих справ з 99,2 до 105,1; скоротити середній термін розгляду судової справи з 57 до 47 днів; навантаження на суддю привести у відповідність до нормативного (з 224 до 183 справи); зменшити залишок нерозглянутих справ з 242 тисяч до 176 тисяч.

Зазначеним проектом бюджету також були передбачені кошти для створення протягом 2017 року Судової служби охорони, як це передбачено Законом України "Про судоустрій і статус суддів".

Однак, без участі представників судової влади, Кабінетом Міністрів України було схвалена і подана на розгляд Верховної Ради України інша редакція проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік".

Доведені Міністерством фінансів України оптимальні обсяги бюджетних ресурсів в сумі 10 957,6 млн гривень були зменшені на 2630,5 млн гривень (на 24%). При цьому були майже повністю (на 827,3 млн гривень, або на 94%) скорочені раніше передбачені бюджетні асигнування на створення судової Служби охорони, що робить неможливим її створення.

Враховуючи викладене, керівники вищих органів у системі правосуддя звернулися до законодавчої і виконавчої влади з проханням про перегляд показників проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" та збільшення обсягів бюджетних призначень на 1, 954 млрд гривень.