flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судді обговорили закритий розгляд справ Вищою радою правосуддя

01 серпня 2016, 13:10

Судді висловили бажання, щоб Вища рада правосуддя була закритішою.

Член Ради суддів, суддя Господарського суду Харківської області Тетяна Суярко під час експертного обговорення проекту Закону України «Про Вищу раду правосуддя» 27 липня у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка  запропонувала, щоб рада розглядала дисциплінарні провадження стосовно суддів у закритому режимі. Суддя вважає за необхідне, аби орган самостійно ухвалював такі рішення навіть без клопотання судді. Про це повідомили «Закон і Бізнес» у Центрі інформації про права людини

«Хотілося б, щоб у питанні гласності головним був авторитет правосуддя. Якщо це необхідно для захисту авторитету правосуддя, то Вища рада правосуддя повинна мати повноваження ухвалювати рішення про закритий розгляд дисциплінарної справи. Бо якщо ми не забезпечимо авторитет правосуддя, то все інше не буде мати значення», – заявила вона. Юридичний радник Democracy Reporting Intrernational Андрій Козлов вважає, що навпаки запропонований принцип гласності варто зберегти, закривати розгляд справ варто лише через особисте життя або державну таємницю, та що зараз ще рано повністю довіряти суду. У Реанімаційному пакеті реформ (РПР) нагадують, що нині розгляд усіх дисциплінарних питань у Вищій раді юстиції відбувається відкрито. Експерти РПР розуміють необхідність закритого розгляду, аби уникнути розголошення таємної інформації, але водночас застерігають від зловживань.Нагадаємо, нині у документі передбачений закритий розгляд «у виняткових випадках, за наявності підстав, визначених законом для проведення закритих судових засідань».

 Експерти РПР застерігають, що норми у законопроекті про Вищу раду правосуддя прописані таким чином, що  це може призвести законсервування судової системи. Вони занепокоєні, зокрема, що законопроект загрожує прозорості діяльності ради і справедливості та ефективності розгляду дисциплінарних справ щодо суддів і дає можливість суддям уникати притягнення до відповідальності.