flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Научился сам - научи коллегу

21 червня 2016, 08:22

На этой неделе состоялось вручение сертификатов выпускникам третьего курса обучения по вопросам судебного администрирования. Теперь они смогут применить полученные знания в повседневной работе, чтобы повысить эффективность осуществления правосудия.

Перший курс випустили ще у червні 2013 року, після чого навчальну програму було поглиблено й суттєво доопрацьовано, а до команди викладачів долучилися й випускники програми 2013-го.

Як повідомили у прес-центрі судової влади, випускників третього етапу програми привітав заступник голови Ради суддів, суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Богдан Моніч. Він звернув увагу слухачів на те, що вимоги сьогодення до судової влади полягають у тому, щоб суд перетворився на сучасний державний орган, який міг би ефективно надавати послуги у сфері правосуддя, а головною метою програми є навчання керівників апарату судів, їх заступників та працівників Державної судової адміністрації сучасним методам управління судами.

«Ефективність та якість надання судових послуг не обмежуються якістю рішення, яке отримують учасники розгляду справи. Якість послуг включає в себе можливість судів своєчасно та ефективно реагувати на складні  ситуації в організації своєї роботи, своєчасно виявляти і прогнозувати можливі втрати та ризики, планувати свої дії. Саме тому управління якістю в судових системах є загальною світовою тенденцією останніх десятиліть. Необхідність такого управління зумовлена тим, що судове адміністрування має спиратися на чітке уявлення про те, наскільки діяльність суду як організації відповідає ключовим цінностям та цілям суду в демократичному суспільстві», — наголосив Б.Моніч, вітаючи випускників навчального курсу.

Він також зазначив, що РСУ активно впроваджує комплексну систему оцінювання роботи суду. Як повідомляв «ЗіБ», у квітні 2015 року СОРС затверджена як рамкова, а судам рекомендовано застосовувати як окремі модулі, так і всю систему в цілому. Вже у липні 2015-го (рішення №80) Рада суддів прийняла пропозицію Міжнародного консорціуму з питань досконалості суду стати його членом, а її рішенням від 8.04.2016 №26 затверджено методичний посібник «Застосування системи оцінювання роботи суду».

Вся ця робота, за словами Б.Моніча, не має сенсу без ефективних судових адміністраторів, оскільки комплексне оцінювання роботи суду є лише додатковим інструментом адміністрування. Принагідно він висловив подяку ДСАУ, Національній школі суддів, проекту USAID «Справедливе правосуддя»«, Університету штату Мічиган (США) за величезну і плідну роботу, проведену в рамках реалізації програми.

«Сподіваюся, що сьогоднішні учасники програми не тільки будуть активно використовувати свої знання та навички у повсякденній роботі, а й стануть свого роду викладачами із судового адміністрування на місцях», — підсумував заступник голови РСУ.