Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В Україні хочуть запровадити шведську систему підготовки професійних суддів, яка передбачає функціонування інституту стажерів та молодших суддів, для яких у шведській Академії суддів розроблені спеціалізовані програми підвищення кваліфікації, обов’язкові для проходження.
Таку думку висловила суддя ВСУ, викладач Національної школи суддів України Тетяна Жайворонок під час зустрічі з представниками Ради Європи.
Зокрема, як повідомили „ЗіБ” у ВСУ, 13 листопада 2014 року Верховний Суд України відвідали експерт Ради Європи, директор Болгарського національного інституту правосуддя Драгомир Йорданов та менеджер проекту Ради Європи «Зміцнення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» Андрій Кавакін. Метою їхнього візиту було обговорення правового статусу Національної школи суддів України у світлі чинного законодавства та можливих змін, пов’язаних з українською судовою реформою.
Т. Жайворонок також зазначила, що навчання суддів з метою підвищення рівня їх кваліфікації має здійснюватися на основі практичних професійних запитів і потреб. А щодо проведення спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді, то немає кращої підготовки для кандидата на посаду судді, ніж практична робота у штаті судової установи. Такий підхід, на думку судді, вбачається оптимальним не тільки з точки зору інтересів кандидата, а й витрат державного бюджету. Адже, на жаль, відомі факти, коли кандидати, здобувши теоретичну навчальну підготовку й отримавши призначення на посаду вперше і опинившись у суді вперше в житті, не затримуються там довше трьох – шести місяців.
Суддя ВСУ, викладач Національної школи суддів України Олександр Прокопенко у свою чергу звернув увагу на недосконалість процедури добору кандидатур для призначення на посаду судді вперше по регіонах. Зокрема, мешканці столиці, отримавши призначення до суду іншого регіону, невдовзі правдами й неправдами намагаються повернутися додому. Непрозорість процедури таких переведень та непереконливість аргументів при їх здійсненні не сприяють підвищенню довіри громадян до судової системи, вважає суддя Верховного Суду України.